Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

SARIMSAK ÜRETİCİLERİNİ MECLİSE TAŞIDI

CHP Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Sarımsak üreticilerinin durumunu meclis gündemine taşıdı. CHP Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Geçtiğimiz günlerde İl Başkanı Neşet Uçar, Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İlçe Başkanı Hüseyin Kılıç, Kolları..

SARIMSAK ÜRETİCİLERİNİ MECLİSE TAŞIDI

CHP Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Sarımsak üreticilerinin durumunu meclis gündemine taşıdı.

CHP Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Geçtiğimiz günlerde İl Başkanı Neşet Uçar, Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İlçe Başkanı Hüseyin Kılıç, Kolları İl Başkanı Cennet Şevran, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Araban ilçesinde esnaf, vatandaş ve çiftçi ziyaretleri gerçekleştirdi. Sarımsak üreticileriyle de bir araya gelen CHP heyeti, hasat zamanında olan sarımsak ve sarımsak üreticilerinin sorunlarını dinledi. Akabinde Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM’de yaptığı konuşmada sarımsak üreticilerinin sorunlarını Meclis’e taşıyarak TBMM’de bir açıklama yaptı.

Milletvekili Kaplan’ın Meclis’te sarımsak üreticileri ile ilgili konuşması şöyle:

“Seçim bölgem Gaziantep’in Araban ilçesinde sarımsak üretimi ülkemizin yüzde 20’sini karşılamaktadır. Devam eden sarımsak hasadında binlerce emekçi tarım işçimiz çalışırken, ne yazık ki tarladaki fiyatı 8-10 lira arasındayken marketlerde 25-30 liraya satılmaktadır. Aracılar ve stokçular nedeniyle emekçilerimiz ve çiftçilerimiz zarar görmekte, emeğinin karşılığını alamamaktadır. Bu durum, çiftçilerimizi, üreticilerimizi zarara uğratırken vatandaşlarımızın da alım gücünü oldukça zorlamaktadır. Dokuz on ay emek verip bin bir fedakârlıkla tarlalarında üretim yapan çiftçilerimiz alın terinin karşılığını almalıdır. Bu konuda Hükûmet acilen bir adım atmalı, üreticiden tüketiciye doğrudan satış yapılabilecek bir sistem kurulmalı ve bu mağduriyet kökünden çözülmelidir.”

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL