Örnek Resim

SOSYAL GİRİŞİMCİLİK GÜÇLENDİRME VE UYUM PROJESİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Dünya Bankası tarafından Finanse edilen Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri 6 Şubat Depremlerinin vurduğu Nurdağ’ında başladı. Dünya Bankası tarafından Finanse edilen..

SOSYAL GİRİŞİMCİLİK GÜÇLENDİRME VE UYUM PROJESİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Dünya Bankası tarafından Finanse edilen Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri 6 Şubat Depremlerinin vurduğu Nurdağ’ında başladı.

Dünya Bankası tarafından Finanse edilen Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri 6 Şubat Depremlerinin vurduğu Nurdağ’ında başladı.

Dünya Bankası tarafından Finanse edilen Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından yürütülen, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis İllerinde İpekyolu Kalkınma ajansı tarafından uygulanan Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri 6 Şubat depremlerinde Büyük hasar gören Nurdağ’ında  İpekyolu Kalkınma ajansı tarafından yapılan , İpekyolu sosyal girişimcilik merkezinde başladı.

1170 KİŞİ BAŞVURU YAPTI

Sosyal  Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Takım Lideri Funda Sural İlk olarak 21 Temmuz tarihinde çağrıya çıktıklarını ve Çağrı sonrasında İpekyolu kalkınma ajansı bünyesinde bulunan illerde toplamda 1170 kişinin başvuru yaptığını, Yapılan başvuruların büyük bir titizlikle incelendiğini, Bunlardan bir kısmının girişimci değil de iş arayan şeklinde olduğu için elendiğini sonrasında ise kalan müracatlar üzerinde iki kişilik komisyonun tek tek görüşme yaptığını yapılan görüşmeler sonrasında ise Müraacat edenler arasından 404 kişinin eğitimlere katılmaya hak kazandığını söyledi.

EĞİTİMLER 3 GÜN SÜRECEK

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri Takım Lideri Funda Sural Nurdağı İpekyolu Sosyal Girişimcilik Merkezindeki eğitimlerin 3 gün süreceğini ve Eğitim Kapsamında Sosyal Girişimcilik Nedir?, Çevre, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, İş Planı Hazırlama gibi konularda alanında uzman eğitmenler Ümit Evren ve  Serap Gültekin tarafından  eğitimlerin verileceğini söyledi.

İŞ FİKRİ OLANLARA 10 BİN EURO

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri Takım Lideri Funda Sural Sosyal Girişimcilik eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve projesi kabul gören İş kurma fikri olan Sosyal girişimcilere 10 bin euro destek verileceğini söyledi.

İŞİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYENLERE 25 BİN EURO

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri Takım Lideri Funda Sural Sosyal Girişimcilik eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve projesi kabul gören daha önce en az 1 yıldır kendi adına şahıs işletmesi olan veya Şirket sahibi olan girişimcilere ise proje kapsamında 25 bin euro’ya kadar hibe verileceğini söyledi.

EĞİTİM SONRASINDA KOÇ’LUK HİZMETİ

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri Takım Lideri Funda Sural Sosyal gerek iş fikri olan gerekse de işini geliştirmek isteyen ve eğitimlerini başarı ile tamamlayan girişimcilere İpekyolu kalkınma ajansı tarafından  koçluk hizmeti verileceğini ifade ederek, İş fikri olanlara 4-6 ay arası gibi bir sürede 4 defa mentörlük hizmeti verilirken, İşini geliştirmek isteyen işletme sahiplerine ise 12 ay süreyle  yani 12 defa mentörlük hizmeti verilmiş olacak.

PROJELER KOMİSYON TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLECEK

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Eğitimleri Takım Lideri Funda Sural, Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin hazırladığı projelerin 5 kişilik bir komisyon tarafından değerlendirileceğini komisyon üyelerinin Bakanlık temsilcileri, İpekyolu kalkınma ajansı, Ticaret odaları ve Sektörü bilen girişimcilerden oluşacak.

SOSYAL GİRİŞİM VE ÇEVRE PROJELERİ ÖNCELİKLİ

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi Takım Lideri Funda Sural Sosyal Girişimi ve Çevreyi önemseyen projeler ile inovasyonu olan projelerin, bunun yanında Suriyeli mülteciler ile işbirliği yada onların istihdamına yönelik projeler bir adım önde olacak projelerdir dedi.

İKİNCİ ÇAĞRIYA KASIM VEYA ARALIKTA ÇIKILACAK

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi Takım Lideri Funda Sural, Proje kapsamındaki ilk çağrıya müracat edenlerden eğitimlere katılmaya hak kazananların eğitimlerinin başladığını ifade ederek, İpekyolu kalkınma ajansının bu konudaki ikinci çağrısının ise Kasım ayı sonu veya Aralık ayı başlarında olacağını belirterek, projelerin uygulamasının ise 2024 yılı aralık ayında sona ereceğini söyledi.

YETKİLİLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Bugün Burada içinde bulunduğumuz İpekyolu Sosyal Girişimcilik Merkezimiz Dünya Bankasının Mali Desteği,  Sanayi ve Teknoloji bakanlığımızın uygulamaları ile İpekyolu Kalkınma ajansı katkılarıyla depremden etkilenen Nurdağı İlçemize kazandırılmıştır. Sonrasında ise Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile ilçe halkına hizmete devam etmektedir. Bu güzel eserin ilçemize kazandırılmasında ve hizmetlerin devamının sağlanmasında desteklerini esirgemeyen ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim dedi.

 

 

 

 

 

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL