Örnek Resim
Eğitim Ekonomi Genel Güncel SonDakika

TURİZM GAZETECİLİĞİ VE YAZARLIĞI EĞİTİMİ SONA ERDİ

Basın İlan Kurumu (BİK) ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) iş birliğiyle hazırlanan ve üç gün süren “Turizm Gazeteciliği ve Yazarlığı Eğitimi” sertifika töreni ile sona erdi. Gaziantep ve Kilis illerinden..

TURİZM GAZETECİLİĞİ VE YAZARLIĞI EĞİTİMİ SONA ERDİ

Basın İlan Kurumu (BİK) ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) iş birliğiyle hazırlanan ve üç gün süren “Turizm Gazeteciliği ve Yazarlığı Eğitimi” sertifika töreni ile sona erdi.

Gaziantep ve Kilis illerinden yerel gazete temsilcilerinin katıldığı Turizm Gazeteciliği ve Yazarlığı Eğitimi programı düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen eğitim programı süresince İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Çağlar ve İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel tarafından katılımcılara turizm gazeteciliği konusunda teknik ve teorik bilgiler aktarıldı.

Eğitimin ikinci gününde bölge gazetelerinin haber sitelerinden ve turizmle ilgili kelimelerin arama hacimlerine ilişkin istatistiki verilerin yer aldığı sunumunda Cihat Zafer Demirel , haber içeriklerinde kullanılan iletişim diline dair önemli bilgiler paylaştı.

Programının son gününde ise Doç. Dr. İsmail Çağlar turizm gazeteciliğinde imaj mühendisliği, lobicilik faaliyetleri, pazarlama ve kamuoyu oluşturma konularını kapsayan bir sunum gerçekleştirdi.

Eğitimin tamamlamasının ardından konuşan İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz bölgenin insan kaynağını güçlendirme yönünde çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Basın İlan Kurumu iş birliğinde bir çalışmayı daha hayata geçirdiklerini dile getiren Akyılmaz; “Gaziantep ve bölgemizin en önemli eksenlerinden biri turizm. Bu bölgenin hedef pazarlarda tanıtılması ve anlatılmasında basın mensuplarına çok önemli görevler düşüyor. Biz de bölgedeki basın mensuplarının bu konudaki mesleki gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirmek amacıyla üç günlük bir eğitim organize ettik. İnşallah bundan sonraki dönemde, bölgemizin tanıtılması ve pazarlanması noktasında nitelikli haberlerle bölgesel kalkınmamıza katkılar sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

BİK Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç kurum olarak üstlendikleri misyona değinerek “Basınımızın gelişimi için 60 yıldır çalışıyoruz. Son dönemde yaptığımız etkinliklerle katılımcılardan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Umuyorum ki bugünde siz değerli gazetecilerimiz bölgenin tanıtımını daha etkin yapma konusunda farkındalık kazanmış olarak eğitimden ayrılıyorsunuzdur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gaziantep, Kilis ve Adıyaman markalarının tanıtımında basınımız üzerine düşeni layıkıyla yapacaktır. ” dedi.

Basın İlan Kurumu Gaziantep Şube Müdürü Haşim Poyraz, Basın İlan Kurumu olarak ilklere imza atmaya devam edeceklerini ifade ederek, “İpek Yolu Kalkınma Ajansı ile Kasım 2021 yılında yapmış olduğumuz Kamu Kurumlarının Basın biriminde çalışan personellerin iletişiminin güçlendirilmesi programı ile Basın biriminde çalışan arkadaşlarımıza katkı vermeye çalıştık ve Kurumlardan olumlu dönüşler aldık. Yine ortaklaşa düzenlediğimiz eğitim programımızda ki amacımız; Gaziantep gibi Güneydoğu Anadolu bölgesinin lokomotif şehri olan bir yerde Kültür ve turizm alanında da yapılan faaliyetlerin gerek ulusal. Gerekse uluslararası bölgelerde etkin bir şekilde duyurulmasıdır. Bu minvalde; gerçekleştirdiğimiz eğitim ile bölgede turizm gazeteciliği alanından uzman gazeteciler yetiştirilmesi, yeni nesil iletişim mecralarının kullanımının yaygınlaştırılması ve etkin tanıtımlarla bölgede turizm sektörüne Yapılacak yatırımların artırılmasıdır. Projenin sürdürülebilirliğinin sağlanması kapsamında Basın İlan Kurumu şubelerinin bulunduğu illerde turizm gazeteciliği alanında nitelikli ve yaratıcı insan kaynağının gelişmesi iç in farklı eğitim kursları ve atölye çalışmaları düzenlemeye devam edecektir , bugün ise Turizm Gazeteciliği alanında verilen eğitimin tamamlandığını bu eğitimlerin verilmesinde destek ve katkılarından dolayı Basın İlan Kurumu Genel  Müdürü Rıdvan Duran bey’e, İpekyolu Kalkınma ajansı  genel  sekreteri  Burhan  Akyılmaz  bey’e , BİK Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç bey’e, Basın İlan kurumu Gaziantep Şube Müdürlüğü çalışanlarına, Programda eğitim veren hocalarımıza ve destek veren gazetecilerimize teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından Gaziantep, Kilis ve Adıyaman’dan eğitime katılan 40 gazeteciye sertifikaları sunuldu.

Programa BİK Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç, , İpekyolu Kalkınma ajansı  genel  sekreteri  Burhan  Akyılmaz , Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı Gaziantep Şube Müdürü

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı İbrahim Ay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Çağlar, Basın İlan Kurumu  İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel, BİK İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk, BİK Bilgi Teknolojileri Müdürü Ömer Faruk Kaya, BİK Gaziantep Şube Müdürü Haşim Poyraz, BİK Kahramanmaraş Şube Müdürü Veysel Kara, BİK Malatya Şube Müdürü İbrahim Yalınbaş ve şube çalışanları da katıldı.

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL