Örnek Resim
Dünya Ekonomi Genel Güncel SonDakika

UNDP HİBE KREDİ MÜLAKATLARI BAŞLADI

İslahiye Ticaret Odası öncülüğünde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı kapsamında hibe kredisine başvuru yapanlara yönelik mülakatlar İslahiye Ticaret odasında başladı. İsveç Hükümeti’nin sağladığı finansman desteğiyle, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından..

UNDP HİBE KREDİ MÜLAKATLARI BAŞLADI

İslahiye Ticaret Odası öncülüğünde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı kapsamında hibe kredisine başvuru yapanlara yönelik mülakatlar İslahiye Ticaret odasında başladı.

İsveç Hükümeti’nin sağladığı finansman desteğiyle, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından depremden etkilenen 11 ildeki küçük işletmelerin desteklenmesine yönelik bölgesel hibe programına başvuru yapanların mülakatları başladı.

UNDP, programın uygulanmasında depremden etkilenen 11 ildeki İslahiye Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adıyaman TSO, Antakya TSO, Diyarbakır TSO, Elazığ TSO, Kahramanmaraş TSO, Kilis TSO, Malatya TSO, Osmaniye TSO ve Şanlıurfa TSO ile iş birliği yapıyor.

Hibe programıyla; 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerden zarar görmüş ve en fazla 10 çalışanı olan girişimci ve küçük işletme sahiplerinin yeniden faaliyet göstermelerinin desteklenmesi amaçlanıyor. Hibe miktarı minimum 35.000 TL ile maksimum 300.000 TL arasında olacak. 4 Ağustos’ta başlayan  hibe programının son başvuru tarihi 31 Ağustos 2023 sona ermişti.

Hibe Programına İslahiye ve Nurdağı bölgesinden başvuru yapan firmaların yapılan incelemeler sonrasında Başvurusu kabul edilen işletme yöneticilerine yönelik olarak mülakatlar 23 Ekim 2023 tarihinde İslahiye Ticaret odasında yapıldı.

3 Kişilik komisyon tarafından yapılan mülakatlar sonrasında hibe desteğinden yararlanacak olan işletmeler ve yararlanacakları miktarlar belirlenmiş olacak.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL