Pazartesi , 20 Eylül 2021
SONDAKİKA

Üniversite Öğrencilerine İlk Yardım Kursu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı İslahiye GASMEK Eğitim Merkezi tarafından üniversite öğrencilerine yönelik “Temel İlk Yardım Kursu” açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı  İslahiye GASMEK Eğitim Merkezi tarafından üniversite öğrencilerine yönelik “Temel İlk Yardım Kursu” açıldı.
İlk Yardım Eğitmeni  Bilal Erdoğan tarafından toplamda 18 saat verilen ve temel ilk yardım konularının işlendiği kursta, ayrıca, temel ilk yardım kuralları, temel yaşam desteği, zehirlenmeler, yaralar, yanıklar, donmalar, boğaza yabancı cisim kaçması, taşıma usulleri ve kanamalarda ilk yardım konuları teorik ve pratik olarak anlatılıyor.  İslahiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle açılan ilk yardım kursu ilçede bulunan Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.  İslahiye GASMEK Eğitim Merkezi Müdürü Ayşe  Nur Yılmaz, yaptığı açıklamada, her bireyin ilk yardım bilgisine sahip olması gerektiğini belirtti. Birçok insanın ilk yardım noktasında yeterli bilgiye sahip olmadığını aktaran Yılmaz, “Bazen bilinçsizce yapılan bir müdahale telafisi mümkün olmayacak sonuçlara yol açabilir. İlk yardım yerinde ve zamanında yapılırsa hayat kurtarır. Bizde bu açığı görerek uzman bir arkadaşımızı eğitimde görevlendirerek kursu açtık” dedi.
Öte yandan ilk yardım kursu alınan talepler doğrultusunda devam edeceği duyuruldu.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*