Pazartesi , 27 Eylül 2021
SONDAKİKA

VATANDAŞ İŞ PEŞİNDE

İslahiye’de halkın işsizlik konusundaki sıkıntılarının artması sonucunda 40 kişilik mevsimlik işçi alımına 500 kişilik müracaat yapıldı.

Gaziantep’in İslahiye İlçesinde İş-Kur tarafından yürütülen Toplum yararına çalışma programı kapsamında İslahiye’deki okullarda 8 ay süreyle geçici olarak çalıştırılmak üzere 40 kişinin alımının yapılacağının duyulması üzerine 40 kişilik işçi alımına 500 kişi müracaat edebilmek için uzun kuyruklar oluşturarak izdiham yaşanmasına neden oldular.

İslahiye’de İşkur tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında ilçe genelindeki okullarda 8 ay süreyle asgari ücretle istihdam edilecek 40 kişilik personel alımının duyulmasının ardından işsizlikten bunalan vatandaşlar 8 aylığına da olsa belki iş sahibi olurum düşüncesi ile müracaatların kabul edildiği Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasının önüne koştular. Halk eğitim Merkezi müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar işsizlikten kurtulma ümidi ile saatlerce bekleyerek müracaatlarını tamamladılar.

8 aylık işe müracaat etmek için oluşan uzun kuyruklarda sıralarını bekleyen kadınlar zaman zaman küçük çocuklarını susturmak için sıradan çıkarken, sıralarını kaybetmemek ve biran önce müracaatlarını yapmak için büyük çaba harcadılar.

İslahiye İlçe Emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından iş başvurusunun yoğunluğa dönüşmesi sonrasında herhangi bir olay yaşanmaması için güvenlik önlemi alması da dikkatlerden kaçmadı.

Yetkililer, başvuran 500 kişi arasında ilerleyen günlerde yapılacak seçimle kazanan 40 kişinin belirleneceğini açıkladı.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*