Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

YAĞLI KÖFTE YARIŞMASI

Şahinbey Belediyemiz Hıdrellez etkinlikleri çerçevesinde 7’ncisini düzenlediği  “Yağlı Köfte” yarışmasında kadınlar hünerlerini sergilediler.

Şahinbey Belediyemiz tarafından baharın gelişini müjdeleyen Hıdrellez etkinlikleri kapsamında Kavaklık Parkı’nda düzenlenen yarışmada, önceden hazırlanan köftelik malzemeler kadın yarışmacılara verildi. Kadınlar, “başla” anonsunun ardından, yarım saatte en iyi köfteyi yapmak için yarıştı. Yarışmacılar, daha sonra hazırladıkları köfteleri jüri üyelerine servis etti.

Geleneğimizi Yaşattık

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu yedincisi düzenlenen yağlı köfte yarışmasında bir birinden lezzetli köftelerin yapıldığını belirterek, “Hıdırellez önemli bir gün. Baharın gelişini ve Hızır (a.s) ile İlyas (a.s) buluşmasını temsil ediyor. Bu anlamda piknik alanlarımızın hepsi vatandaşlarımız tarafından doldurulmuş durumda. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz yağlı köfte yarışmasının 7’ncisini gerçekleştirdik. Yarışmacılar birbirinden güzel köfteler yapmışlardı ellerine sağlık. Bu vesile ile tekrar tüm vatandaşların Hıdırellez’ini kutluyorum.” dedi.

Hem Eğlendik Hem Yarıştık

Yarışmacılar hem eğlendiklerini hem de yarıştıklarını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanına ve ekibine teşekkür ediyoruz. Düzenledikleri etkinliklerle hem eğlendik hem yarıştık. Her yıl burada Hıdırellez’in gelişini Şahinbey Belediyesi ile kutluyoruz “dediler.

Yarışma sonucu Güler Sönmez birinci, Yurdagül Can ikinci, Zemzem İlbeyi ise üçüncü oldu.

Dereceye girenlere altın, tüm katılımcılara ise köfte leğeni hediye edildi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*