Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

Nurdağında Fatih Ortaokulu ve İlkokulunda okuyan örgenciler ve okul idaresi tarafından Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında bir program hazırlandı.

Nurdagında Engellilere dikkat çekmek için Fatih ilkokulu ve orta okulu öğrenci ve idarecileri tarafından hazırlanan Nurdagı Belediye başkanlığı tarafından desteklenen Engelliler haftası kutlama etkinlikleri Nurdağı Belediyesi Kale Sosyal tesislerinde 17 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı.

Nurdagı Fatih ilk ve ortaokulundaki Özel eğitim sınıflarının hazırlamış olduğu engelliler haftası programında engelli ve özel eğitim öğrencilerinin  yapacakları program dahilinde Engellileri Tanı,Destekle, Saygı göster onayla, Anlayış göster, ayrımcılığı durdur, Farkındalık oluştur gibi temalar işlendi.

“Engel Sissiniz” sloganı ile Nurdagı belediyesi’nin Engelliler haftasına dikkat çektiği etkinliklere Nurdagı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, Fatih Okul müdürü, idarecileri ve öğrencilerinin yanı sıra ilçedeki engelliler ve engelli aileleri katıldılar.

Programa katılan engellilerin hazırlamış olduğu birbirinden güzel ve anlamlı, etkinlikler, skeç, palyaço gösterileri, sihirbazlık gösterileri, Müzik ziyafetleri eşliğinde programa katılanlar hem güldü hem eglendi hem de gönüllerince bir gün geçirmiş oldular.

Engellilerin hazırlamış oldukları bu etkinlikler ile ilçemizde ve dünyadaki engellilere de dikkat çekilmiş oldu.

Programda engelli çocuklar ve aileleri ile bir süre sohbet eden Nurdagı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, program sonunda engellilere çeşitli hediyeler verdi. Ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*