Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika

BELEDİYE’NİN HES PROJESİ BAŞLADI

İslahiye Belediyesi tarafından Köklü köyü suyu üzerinde inşa edilen Hes projesinde sona yaklaşıldı. Proje hayata geçtiğinde Belediye elektrik üretimi yapmış olacak. İslahiye Belediyesi tarafından İlçenin ihtiyacı olan su sorununu çözümlemek..

BELEDİYE’NİN HES PROJESİ BAŞLADI

İslahiye Belediyesi tarafından Köklü köyü suyu üzerinde inşa edilen Hes projesinde sona yaklaşıldı. Proje hayata geçtiğinde Belediye elektrik üretimi yapmış olacak.

İslahiye Belediyesi tarafından İlçenin ihtiyacı olan su sorununu çözümlemek ve ilçeye enerji tükümetini olmadan cazibeli su verilmesini sağlamak amacıyla inşa edilen Köklü su projesinin 3. Aşaması olan HES projesinde sona yaklaşıldı.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Üç aşamalı olarak hayata geçireceğimiz Köklü suyu projesi kapsamında sona doğru yaklaşmış bulunuyoruz. İlçemizde bugüne kadar yapılan yatırımlar içerisinde enbüyük projelerden birisi olan Köklü suyu projemizin  Halka doğal Yayla ve Kar suyu içirme , Elektrik gideri olmadan cazibeli suyun çeşmelerden akmasını sağlama gibi iki aşaması tamamlandı. Projemizin üçüncü aşaması olan HES projemiz hayat bulmaya başladı. Cazibeli akan sudan Elektrik üreteceğiz. Hes projemizin Tribün ve Jenaratörlerinin Montaj çalışmalarına başlandı. En kısa sürede projemizin 3. Ayağınıda hayata geçirerek, Elektrik üretimine başlamış olacağız dedi.

İslahiye Belediyesinin HES projesi çalışmalarına başlanması vatandaşlar tarafından büyük bir heyacanla karşılandı.

 

Abdullah BİLGİÇ

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL