Örnek Resim

BÜYÜKŞEHİR’DEN 8 MART’TA KADINLAR İÇİN ÖRNEK KARAR!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 7-13 Mart tarihlerinde Büyükşehir’e ait toplu taşıma araçları, Doğal Yaşam Parkı (Hayvanat Bahçesi) ve müzeler kadınlar için ücretsiz hizmet..

BÜYÜKŞEHİR’DEN 8 MART’TA KADINLAR İÇİN ÖRNEK KARAR!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 7-13 Mart tarihlerinde Büyükşehir’e ait toplu taşıma araçları, Doğal Yaşam Parkı (Hayvanat Bahçesi) ve müzeler kadınlar için ücretsiz hizmet verecek.

Kadın kimliğini ön plana çıkartarak pozitif ayrımcılık ortaya koyan Büyükşehir Belediyesi, toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kadınlara özel bir karar aldı. Bu kapsamda Büyükşehir’in bünyesinde hizmet veren şehir içi toplu taşıma araçları, Doğal Yaşam Parkı (Hayvanat Bahçesi) ve müzelerden kadınlar ücretsiz faydalanacak.

ŞAHİN: KENTİMİZ, BİR ARADA YAŞAMAK, VAR OLMAK, PAYLAŞMAK ANLAMINDA ÖRNEK BİR KENT

Konu hakkında açıklamada bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 8 Mart’ı bir farkındalık günü olarak önemsediğini belirterek şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi olarak 8 Mart’ın içinde olduğu haftayı her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliklerle ve kadının yerini toplumda belli edecek, önemini kavramamıza yardımcı olacak faaliyetler ve kararla dolu dolu yaşayacağız. Kentimiz, bir arada yaşamak, var olmak, paylaşmak anlamında örnek bir kent. Kadını ve erkeğiyle biz bir bütünüz. Bu nedenle kadınlarımızın sosyal yaşamda daha fazla var olmaları için onlara her yıl yaptığımız gibi bu yıl da pozitif ayrımcılık göstereceğiz. Hafta boyu belediyemizin müzeleri, toplu taşıma araçları ve doğal yaşam parkımız ücretsiz olarak kadınlarımızın kullanımı ve ziyaretine açık olacak. Bugüne kadar güçlü kadınların şehri Gaziantep’te belediye olarak topluma örnek bir model oluşturacak şekilde çalıştık, kadınlarımızın gücünü gücümüze kattık ve bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Tüm kadınlarımızı bu vesileyle kadınlar gününü bir kez daha kutluyorum.”

ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK MÜZELER

Alınan karar doğrultusunda Büyükşehir’in hizmet verdiği toplu ulaşım araçları ve Doğal Yaşam Parkı (Hayvanat Bahçesi) yanı sıra kadınlara ücretsiz hizmet verecek müzeler şöyle: Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Ali İhsan Göğüş Müzesi ve Gaziantep Araştırmaları Merkezi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Hamam Müzesi, 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi, 15 Temmuz Demokrasi Müzesi, Fıstık Müzesi ve Gaziantep Kalesi ve Müzesi.

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL