Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

ERDOĞAN YRP’YE KAPILARI KAPATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimlerine Kendi adayları ile giren Cumhur ittifakı eski ortağı YRP’ye ve YRP adaylarına kapıyı kapattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisinin Cumhur..

ERDOĞAN YRP’YE KAPILARI KAPATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimlerine Kendi adayları ile giren Cumhur ittifakı eski ortağı YRP’ye ve YRP adaylarına kapıyı kapattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisinin Cumhur ittifakının ruhuna karşı hareket ettiğini bunun en somut örneğinin ise Yerel seçimlerde kendileri birçok yerde ya bizden ayrılmış olanlar ya da bize karşı tavır içinde olanları aday olarak çıkardılar. Onlarla beraber yollarına devam ediyorlar. Buda onların istikametinin ne olduğunu gösteriyor. dedi.

Türkiye’nin farklı seçim bölgelerinde daha önce Ak Partide siyaset yapmış veya Ak Parti karşıtlığı ile tanınan adaylar ile seçimlere hazırlanan Yeniden Refah partisi’nin Cumhur İttifakından Koptuğunu ve bu saatten sonra  “kazanınca ak partiye geçeceğiz” söylemlerinin seçmen iradesini etkilemeye yönelik bir yalan olduğunu, YRP’deki adaylara Ak Partinin kapılarının kapalı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçime kendi adaylarıyla girme kararı alan Yeniden Refah Partisi’ne göndermede bulundu. YRP’nin genel seçimdeki duruşundan koptuğunu söyleyen Erdoğan, “Kendi yollarına devam ediyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi girişinde basın mensuplarına gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

70’inci doğum günü dolayısıyla MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisini kutladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her zamanki nezaketini gösterdi. Yaşımın miktarınca gül yolladı. Ayrıca özel bir de kalem gönderdi” dedi.

Yerel seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamasında Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’ndan koptuğunu belirten Erdoğan, “Ya bizden ayrılmış olanlar ya da bize karşı tavır içinde olanları aday olarak çıkardılar. Onlarla beraber yollarına devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

“YENİDEN REFAH İTTİFAKTAN KOPTU”

Yeniden Refah’ın tavrını biliyorsunuz. Birçok yerde Cumhur İttifakı’yla hareketi söz konusu değil. Adeta milletvekili seçimlerindeki durumdan kopmuş vaziyette. Yerel seçimlerde kendileri birçok yerde ya bizden ayrılmış olanlar ya da bize karşı tavır içinde olanları aday olarak çıkardılar. Onlarla beraber yollarına devam ediyorlar. (Sirk cambazı sözleri hakkında) Ben onların adını anmadım.

AK PARTİ ÜZERİNDEN OY MU DEVŞİRİYORLAR?

Yeniden Refah Partisinin bazı adaylarının Ak Parti üzerinden oy devşirmeye yönelik siyaset yapmaları sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan son noktayı koydu.

YRP’li adayların bazılarının seçim çalışmalarında “ bizde Cumhur ittifakındayız”, yada “kazanınca ak partiye geçeceğiz” söylemleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra anlamını yitirmiş oldu.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL