Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

İKİNİCİ TUR’DA ŞAMİL TAYYAR FARKI

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %50’nin üzerinde oy alan aday olmaması dolayısıyla seçimler ikinci tura kaldı. İkinci tur öncesinde İslahiye ve Nurdağı’nda seçim çalışması yapan Şamil Tayyar’ın çalışmaları..

İKİNİCİ TUR’DA ŞAMİL TAYYAR FARKI

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %50’nin üzerinde oy alan aday olmaması dolayısıyla seçimler ikinci tura kaldı. İkinci tur öncesinde İslahiye ve Nurdağı’nda seçim çalışması yapan Şamil Tayyar’ın çalışmaları sonrasında Erdoğan’ın oyları artış gösterdi.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimlerde adayların % 50’nin üzerinde oy alamaması dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tur’a kaldı. İkinci Turda Mevcut Cumhurbaşkanı ve 13. Dönem Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarıştılar.

Seçimlerin ikinci tur’a kalması üzerine 24.25.26. Dönem Gaziantep Milletvekili ve Ak Parti MKYK üyesi

Şamil Tayyar, İslahiye ve Nurdağı bölgesinde sıkı bir seçim çalışması yaptı. Tayyar seçim çalışması kapsamında İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde Muhtarlarla toplantı yaptı, esnaf ve STK ziyaretleri gerçekleştirdi halk ile buluştu.

Ülkenin Kader seçimi olduğunu söyleyen Şamil Tayyar, Türkiye Yüzyılının gerçekleşmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her zamankinden daha güçlü bir şekilde destek verilmesi gerektiğini ifade ederek destek istedi.

Erdoğan’ın Nurdağı’nda ilk turda yüzde 74 olan oranı ikinci turda yüzde 77.8’e çıkardı. İslahiye ilçesinde yüzde 63 oranında oy aldı.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL