Örnek Resim
Genel Güncel Sağlık Siyaset SonDakika

KARABURÇLU HALKI İSYANDA

Nurdağına Bağlı Karaburçlu Mahallesi sakinleri depremde yıkılan binaların molozlarının köylerinin yakınlarına dökülmesine isyan ediyorlar. Nurdağı’na Bağlı kırsal mahallelerden olan Karaburçlu mahallesi sakinleri 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Deprem’de yıkılan..

KARABURÇLU HALKI İSYANDA

Nurdağına Bağlı Karaburçlu Mahallesi sakinleri depremde yıkılan binaların molozlarının köylerinin yakınlarına dökülmesine isyan ediyorlar.

Nurdağı’na Bağlı kırsal mahallelerden olan Karaburçlu mahallesi sakinleri 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Deprem’de yıkılan Nurdağı’ndaki İnşaatların molozlarının ve artıklarının köylerine dökülmesine tepki göstererek, inşaat artığı taşıma firması yetkilileri ile tartıştı.

Karaburçlu mahallesi sakinleri İnşaat artığı molozların köylerine dökülmesi ile birlikte hem çevre kirliliği yaratıldığını hemde köy halkının sağlığının tehdit edildiğini ifade ederek, Daha önce köyün alt tarafında İslahiye- Nurdağı Yolu kenarına dökülüyordu biz buna da karşıydık ama döktüler. Şimdi bizim köyün içerisine girip dökmek istiyorlar. Biz buna izin veremeyiz.

CİDDİ BİR ÇEVRE TEHDİTİ VAR

Dökülen inşaat artıklarının çevreyi çok ciddi manada tehdit ettiğini söyleyen Karaburçlu mahallesi sakinleri çok ciddi bir çevre tehdidi söz konusu. Betonlarda bulunan çimento ve diğer artıklar esen rüzgarlar ile birlikte evlerimizin bahçelerimizin içine kadar geliyor. İlerde telafisi mümkün olmayan ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabiliriz. Bunun için yetkililerden bu konuda duyarlı olmalarını ve sorunu çözmelerini istiyoruz dediler.

TAŞIMA ŞİRKETLERİ DUYARSIZ

6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana gelen Kahramanmaraş ve Nurdağı Merkezli depremler sonrasında Nurdağı adete tarih olmuş, Nurdağındaki konutların % 90 ı yıkılmış veya hasar almıştı.

Nurdağı’nın yeniden inşa ve ihya sürecinin başlaması ile birlikte bir taraftan yıkılan binaların enkazları, diğer taraftan ise hasarlı binaların yıkımları ile oluşan enkazlar yıkım işi alan firmalar tarafından yıkılarak taşınıyor.

Burada firmaların duyarsızlığı ve gerekli hassasiyeti göstermemeleri vatandaşları oldukça ciddi manada mağdur ediyor.

Binalar yıkılırken yeterli çevre güvenliği alınmaması, yıkım yapılan binanın sulanmaması dolayısıyla havada uçuşan toz bulutları vatandaşlar açısından oldukça ciddi sorunlar yaratırken, taşınan molozların boşaltılması ve sonrasındaki çalışmalarda da benzer sorunlar yaşanıyor.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL