Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

MAHALLE MUHTARLIĞI ARAMA KURTARMA İSTASYONUNA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Mersin’in Akdeniz ilçesinde bulunan Nusratiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Dindar, gönüllü vatandaşlardan oluşan arama kurtarma ekibi kurarak muhtarlık binasını arama kurtarma istasyonuna dönüştürdü. Mersin’in Akdeniz ilçesinde bulunan Nusratiye Mahallesi Muhtarı Mehmet..

MAHALLE MUHTARLIĞI ARAMA KURTARMA İSTASYONUNA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Mersin’in Akdeniz ilçesinde bulunan Nusratiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Dindar, gönüllü vatandaşlardan oluşan arama kurtarma ekibi kurarak muhtarlık binasını arama kurtarma istasyonuna dönüştürdü.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde bulunan Nusratiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Dindar, gönüllü vatandaşlardan oluşan arama kurtarma ekibi kurarak muhtarlık binasını arama kurtarma istasyonuna dönüştürdü.  Muhtarın Kurduğu arama Kurtarma ekibi 6 Şubat 2023 tarihinde Nurdağında meydana gelen depremde gönüllü olarak kurtarma çalışmalarına katılmışlardı.

AFAD’dan eğitim alan ekip, ihtiyaç duyulan bölgelere destek sağlamak için malzemeleriyle birlikte hazır durumda. Ekip, daha önce gerçekleştirdikleri çalışmalarda birçok can kurtardı ve topluma örnek olmayı hedefliyor.

Nusratiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Dindar, 2017’de gönüllü vatandaşlardan oluşan arama kurtarma ekibi kurdu.

Süreç içerisinde ekibiyle birçok arama kurtarma çalışmasına katılan Dindar, çalışmalarını daha profesyonel hale getirmek için muhtarlık binasına arama kurtarmada kullanılacak çok sayıda malzemeyi yerleştirdi.

Mehmet Dindar, gazetecilere, AFAD’dan eğitim aldıklarını ve ihtiyaç duyulan bölgelere her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Ekibinde 90’ın üzerinde gönüllünün olduğunu belirten Dindar, istasyonu tamamen kendi imkanlarıyla kurduklarını kaydetti.

Topluma örnek olmak istediklerini anlatan Dindar, şöyle devam etti:

“Herhangi bir felaketle karşılaşıldığında 100 kişiyi donatacak malzememiz var. Hepsi arama kurtarma malzemesinden oluşuyor. Bunun yanında ihtiyaç sahipleri için gıdamız, suyumuz ve battaniyelerimiz de var. Bu tarz istasyonların sayısının çoğalması gerekiyor. Çünkü yaşadığımız küresel iklim değişikliği ve afetlere karşı vatandaşlarımızı bilinçlendirmek gerekiyor. Deprem bölgesinde çok cana dokunduk. Hayat kurtardık.”

İstasyonda gönüllü çalışan Hakkı Sevinç de ekibe katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Ekibimizle Gaziantep’in Nurdağı ilçesine gittik. Enkazdan 4 yaralı çıkardık. Bu çalışmalarda yer almak bana gurur verdi. Olası bir afette tekrardan muhtarlığımızın aracılığıyla gitmeyi düşünüyorum. Ülkeme katkım olsun.” diye konuştu.

MAHALLE MUHTARLIĞINI ARAMA-KURTARMA İSTASYONUNA ÇEVİRDİ MERSİN’DE 2017 YILINDA KURDUKLARI GÖNÜLLÜ ARAMA-KURTARMA EKİBİYLE ÖRNEK OLAN NUSRETİYE MAHALLE MUHTARLIĞI, YİNE ALKIŞLANACAK BİR PROJEYE İMZA ATTI MAHALLE MUHTARLIĞI ARAMA-KURTARMA İSTASYONUNA ÇEVRİLİRKEN, HERHANGİ BİR AFET DURUMUNDA 100 KİŞİYE DESTEK OLACAK MALZEMELER İSTASYONA YERLEŞTİRİLDİ

 

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL