Örnek Resim

NİZİP’TE YEREL SEÇİMLER ÜLKÜCÜLER VE ÜLKÜCÜLÜKTEN GEÇİNENLER NE YAPACAKLAR?

NİZİP’TE YEREL SEÇİMLER ÜLKÜCÜLER VE ÜLKÜCÜLÜKTEN GEÇİNENLER NE YAPACAKLAR? 31 Mart 2024 tarihinde ülke genelinde olduğu gibi Nizip’te de vatandaşlar sandığa giderek oy kullanıp 5 yıl için yeni belediye başkanını..

NİZİP’TE YEREL SEÇİMLER  ÜLKÜCÜLER VE ÜLKÜCÜLÜKTEN GEÇİNENLER NE YAPACAKLAR?

NİZİP’TE YEREL SEÇİMLER

ÜLKÜCÜLER VE ÜLKÜCÜLÜKTEN GEÇİNENLER NE YAPACAKLAR?

31 Mart 2024 tarihinde ülke genelinde olduğu gibi Nizip’te de vatandaşlar sandığa giderek oy kullanıp 5 yıl için yeni belediye başkanını seçecekler. Nizip seçimlerinde Ülkücüler ile ülkücülükten geçinenlerin durumu ise henüz netlik kazanmamış gibi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere Ak Parti ve MHP Cumhur ittifakı çatısı altında giriyor. Ak Parti ve MHP kadroları Gaziantep genelinde kendi kadrolarının kazanması için yapabilecekleri her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Gaziantep genelinde de bu maya bazı istisnalar dışında tutmuş gibi.

Beni en çok ilgilendiren konu ise bu seçimlerde yaklaşık 40 yıl içerisinde bulunduğum Ülkücü camiadaki insanların tutum ve davranışları. Nizip özelinde yaptığım incelemelerde Bazı ülkücüler, bugüne kadar yazılmış olan tüm tarihlerini inkar noktasına gelmişler.

Cumhur ittifakı kapsamındaki ak parti ve MHP saflarında yer alan ülkücüler genelde adaylarını destekliyorlar. Bazı özel durumlardan dolayı desteklemeyen isimler  ile Fikri yapıdan kaynaklı destek olmayanlar ise kendilerini temsil edecek aday arayışındalar. Bireysel olarak aday kaynaklı karşı çıkışları elbette saygı ile karşılarım. Ama bunu siyaset cambazlığı yada siyasi zübüklük olarak yapanları anlamadığım gibi onlara hiçbir zaman hakkımı da helal etmiyorum.

Ülkücüler bu seçimlere Cumhur ittifakı kapsamında Ak Parti- MHP, Bağımsız olarak ta İyi Parti, Büyük Birlik Partisi ve Zafer partisi loğoları ile giriyorlar. Bu kapsamdakiler baş tacı. Fikri inançları ve aradaki küçük nüans farkları dışında hepsi aynı evin bireyleri. Yada aynı tarlanın mahsülü gibi.

Yıllar önce Kemal Sunal’ın filminde Zübük siyasetçi tiplemesi ile tanışmıştık. Son zamanlarda da Cumhurbaşkanı Erdoğan bu tipleme ile ilgili çok şeyler söyler oldu. Nizip’te bu dönem Zübük siyaseti var gibi.

ÜLKÜCÜLER TOKATI ATMALI

Adamın birisi çıkmış CHP’den Belediye Başkan adayı olmuş ben ülkücüyüm diye sokaklarda geziyor. Dur bir kardeşim sen kim ülkücülük kim? Demezler mi adama? Sen geçen dönem CHP’nin karkamış Belediye başkan adaydın. Bu dönem de Nizip’te CHP’nin adayısın. Madem ülkücüsün. Ülkücülerin adresi belli gel orada siyasetini yap. Ama makam ve mevki kazanmak için zübük siyasetine gerek yok. Yada ben seni Nizip’te hiçbir gün Ocakta partide görmedim. Hani şu bizim seçim çalışmalarında zeytin ekmek yediğimiz günlerde sen neredeydin? Yoksa Üniversiteye başlayan bazı bisküvü çocukları olur onlar okulda hayatını idame ettirmek için kim güçlüyse onun eteklerine yapışır ve bende sizdenim diyerek kendisine bir yaşam alanı açar. Yoksa sen de mi onlardansın?

MHP cumhur ittifakında olmadı mı? Geçen seçimlerde Nizip’te ikinci olan İyi Parti var Ülkücü git orada siyaset yap, oda olmadı mı git Büyük Birlik partisinde yap, oda olmadı mı Git zafer partisinde yap ben senin ülkücü olduğunu kabul edeyim. Bir oy da alsan sana Adam diyeyim. Adam gibi adam davası için çıktı yola mücadele etti, cesaret gösterdi ama kısmetinde yokmuş diyeyim.

Sonra Bakıyorum, yanın da bugüne kadar ülkücülükten geçinip ceylan derisi koltuklarda oturan eski milletvekili Mehmet Ay denen zat, yine bu camianın sayesinde il başkanlığı gibi koltuklarda oturmuş, Ülkücülüğün adını kullanarak makam, mevki ve para pul sahibi olmuş sözüm ona saygın insanlar. Ve yine bakıyorum Bugüne kadar MHP ve İyi partide çok farklı koltukları işgal etmiş sözde ülkücüler, gerçekte ise yıllarca ÜLKÜCÜLÜKTEN GEÇİNENLER hepsi senin yanında. Sahi sizin bu birlikteliğin adı ne? MENFAAT ÇIKAR MI? BAŞKA ŞEY Mİ?

Ama ben Nizip halkını biliyorsan, Nizip’teki gerçek ülkücüleri tanıyorsam Onlar size 31 Mart’ta öyle bir Tokat atacaklar ki bundan sonra ne Ülkücü olabileceksiniz, nede Ülkücülükten geçinebileceksiniz. Olsanız olsanız Nizip siyasetinin KARA LEKELERİ olacaksınız. Çünkü kurmuş olduğunuz kirli ittifak tutmayacak. Ne ülkücüleri, Ne Cumhuriyetçi ve Atatürkçüleri kandıramayacaksınız.

Ya il başkanlığı, İlçe başkanlığı, İl, ilçe yöneticiliği yapmış sözde ülkücüleri anlıyorum da sana ne oluyor geçmişteki vekil. Bu camia seni ilçe başkanı yaptı, il Başkanı yaptı. İl Başkanlığın döneminde Kanına girdiğin Rahmetli Kilis Belediye Başkanı Burhan Kerkütlü’ye rağmen ülkücüler seni adam yerine koydu Milletvekili yaptı. Daha ne yapacak seni? Ömür boyu senin gibi bir kamburu sırtında mı taşıyacak? MHP’ye gidiyorsun Ben Vekil olursam varım, İyi parti ye gidiyorsun ben Vekil olursam varım, yoksa gider başkalarına çalışırım.

Nizip’e geliyorsun CHP’ye çalışıyorsun, Karkamış’ta CHP’ye Çalışıyorsun, İslahiye’de iyi partiye, Nurdağı’nda Yeniden Refah’a, Oğuzeli’nde Bir başkasına, Arabanda başkasına kardeşim SENİN UTANMAN SIKILMAN YOKMU? Sonrada çıkıp ben İyi Partinin Milletvekili adayıydım beni ikinci sıraya koydular ben Çalıştım Gürban Milletvekili oldu diyorsun. Gürban’a kurban olasın. Ben Gürban’ı tanımam ama seni çok iyi tanırım. Yaklaşık 40 yıl. Dile kolay.

İyi Parti Yanlış yapmış Seni listede değil ikiye 112’ye bile koymaması lazımmış. Böyle omurgasız siyaset cambazlığı yapanlara bence tüm partiler kapıları kapatmalı ve fişleyip bırakmalı. Hani şu Fırıldak Kubilay vardı sen hatırlarsın onu. Yoksa onun rekorunu Egale etmeye mi çalışıyorsun?

İyi parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Gürban’ın geçmişte Gaziantep ile ilişkisi, yada ülkücü camia ile bağını tartışabilirsiniz, ama adam Milletvekili olduğu günden buyana arı gibi çalışıyor. Antebin Hatta Güneydoğunun gururu olmuş halde. Masaya yumruk vuracağı yeri de duracağı yeri de biliyor. Senin gibi gidip her ilçede Farklı bir partiye çalışmıyor. Sen Kim Gürban kim? Bence sen onun kesip attığı tırnak bile olamazsın. Zira Sermet Atay’da MHP’ye DYP’den gelen birisi Ama MHP’ye geldiğinden buyana MHP’nin başarısı için siyaset yapıyor.

Burada Bir parantez de İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Şerif Başkülekçi için açmak lazım. Ben Şerif bey’in rahmetli Celal Başkandan önce adı il başkanlığı için geçtiğinde şiddetle karşı çıkanlardanım. Ama Şerif bey il başkanı olduktan sonra kırk yıllık ülkücü ve iyi partili gibi koşturuyor maşallah. Ne sahada ayak basmadık yer bırakıyor nede yalpa yapıyor. Belki de bu zübükler o koltuklarda otursalardı bugün Gaziantep Merkez ve bir çok ilçesini birilerine Peşkeş çekerlerdi. Kendi yollarına bakarlardı. İşte Adam la Adamcık, Ülkücü ile Ülkücülükten geçinenler bu darboğazda kara günde nasıl da belli oluyor.

“Biz isteseydik hür ve müstakil girmek yerine çeşitli ortaklıklar yapıp koltuklarımızı ve ceplerimizi düşünebilirdik. Bugün istifa eden üyelerde istifa etmez hatta bizleri övmeye devam ederlerdi. Biz tüm mevki ve makamları hatta maddi çıkarları ret ederek hür ve müstakil şekilde seçimlere girme kararı aldık. Takdir TÜRK MİLLETİ’ne bırakılmıştır.” Diyen Başta İyi parti Genel Başkanı Meral Akşener ve diğer yetkililere sesleniyorum. Sizin bir disiplin kurulunuz yok mu? Sizin adınızı kullanıp piyasada gezip her ilçede farklı bir parti ve adayla çalışan kişiyi hala nasıl bünyenizde barındırıyorsunuz? İttifaklarla seçim kazanmaktan sa onurumla bir oy alayım yerim ve safım belli olsun diyen Meral Abla ve Sevgili Koray Başkan, Sayın Gürban Antep’teki Siyasi Zübüklere ne zaman Neşter vuracaksınız? Yada Neşter vurmak için daha ne bekliyorsunuz? geçmişten gelen muhabbeti kesip realist kararlar vermediği sürece bu partinize zarar vermeye devam edersiniz. Benden söylemesi. Bunların Kesin ihracını yapın ve Parti ile ilgili her yerden adlarını silin. Onların adının partinizle anılması sizi de kirletir haberiniz olsun.

NİZİP’TE ÜLKÜCÜLERİN UMUDU GİZEM BÜŞRA BİLGİÇ

Henüz 30 ‘lu yaşına yeni girmiş, 3 üniversite bitirmiş Genç, Eğitimli ve Nizip’in ilk kadın Belediye Başkan adayı Gizem Büşra Bilgiç seçim startını verdiği ilk günden buyana Nizip’teki ülkücülerin umudu oldu.

Ben ülkücü camiada yıllarca hizmet etmiş , farklı görevler almış birisi olarak çok iyi bilirim ki bizim camia için seçim kazanmak kadar, ONURLU DURUŞ’ta önemli.  Sadakatte Önemli. Onursuzca seçim kazanmaktan sa ONURLU alınan bir Oy DAHA Değerli . 

Hani, Aslanın erkeği dişisi olmaz deriz ya. Aslan gibi bir aday Gizem Hanım. Kendisine teklif edilen Belediye Başkan adaylığını kabul ettiği günden buyana gerek ilçe teşkılatında aktif olan isimler ile, gerek meclis üyeleri, gerek sede kendi özel çalışma ekibi ile Nizip’i karış karış dolaştı. Ulaşabildiği tüm seçmenlere kendisini, ilçenin sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattı. Ben Nizip özelinde Sessiz çoğunluğun sesi olacağına ve seçimin en dikkat çeken adayı olarak en başarılı ismi olacağına inanıyorum.

Çünkü Nizip Halkı aklı selimdir. Nizip’teki ülkücüler memleket meselesinde duyarlıdır. Siz bakmayın birkaç makam mevki sahibi olmuş ülkücülükten geçinen siyasi Zübüklere. Onlar Ancak kendilerini pazarlayabilir ler ama ÜLKÜCÜLER PAZARLANMAZ. 31 Martta kendilerine öyle bakanlara gerekli dersi vereceklerine inanıyorum.

PARAN BAŞINI YESİN SENİN

Ha birde Parasına Güvenen Siyasi Tüccarlar var mış Nizip siyasetinde. Neymiş efendim Nizip Belediye Başkanlığı için 150 Milyon yani eski parayla 150 Trilyon ayırmış. Dağıtıp seçim kazanacak mış. Hadi ordan Herkes senin yanındaki Bazı Zübükler gibi satlık değil ki. SEN O 150 TRİLYONU NEDEN HARCAYACAKSIN? Madem bu parayı gözden çıkardın gel memlekete okul yap, cami yap, fakir fukaraya burs ver, yardım et onlarda sana dua etsinler. Nasıl olsa Sözde Belediye Başkanlığına da Halkın hayır duasını almak için aday olmadın mı? Bence direk hayırlı işlere harca direk duanı al git. Yok ama Başka hesabın varsa onu da ben bilmem Allah Bilir. 150 Trilyon harcayıp 600 Trilyon cukka edeceksen ne olacak?

CHP’LİLER SİZDEN HESAP SORAR

Yıllardır Nizip’te CHP’nin başarısı için çalışan, emek veren CHP’liler bu seçimde maalesef CHP listelerinde yoklar. Peki bu listelerden dışlanan CHP’liler CHP Başkan adayı ve meclisinden hesap sormayacaklar mı? Elbette onlarda Ülkücüler gibi hesap soracaklar.

ATATÜRKÇÜLER, DEMOKRATLAR BİLGİÇ DİYECEKLER

Yıllarca edindiğim tecrübeye dayanarak söylüyorum ki, gerçek sosyal demokratlar, Atatürkçüler, Atatürk ilke ve inkılaplarına sıkı sıkıya bağlı isimleri her nerede olursa olsun desteklerler. CHP yönetimi kendilerine ihanet ederse, kendilerine en yakın hissettikleri gerçek Atatürkçü isim neredeyse onu bulurlar. İşte Tam da Atatürk’çü çizgisini sıkı sıkıya koruyan İyi parti Adayı Av. Gizem Büşra Bilgiç bu noktada  en dikkat çeken isim.

Nizip’in içinde bulunduğu tüm koşullar birlikte değerlendirildiğinde Nizip Cemaatçi bir kişiyi başkan seçmez, Dağdan gelip bağdakini kovanı başkan seçmez, seçim İyi Parti adayı Av. Gizem Büşra Bilgiç ile Ak Parti adayı  Hacı Fevzi Akdoğan arasında geçer.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL