Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

NURDAĞI HALKI BAŞKANINI İSTİYOR

Nurdağ’lı vatandaşlar, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sonrasında Tutuklanan Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın biran önce serbest bırakılmasını ve görevine dönmesini istiyor. Nurdağı Halkı, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem..

NURDAĞI HALKI BAŞKANINI İSTİYOR

Nurdağ’lı vatandaşlar, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sonrasında Tutuklanan Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın biran önce serbest bırakılmasını ve görevine dönmesini istiyor.

Nurdağı Halkı, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sonrasında siyasi linçe kurban edilen Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın özgürlüğüne kavuşacağını günü bekliyorlar.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sonrasında, Türkiye’de 13 ilin etkilendiğini, peş peşe yaşanan 3 depremden birisinin Merkezinin Nurdağı olduğunu, ondan dolayı Nurdağı’nın yapı stoklarının yaklaşık % 90’ının yıkıldığına dikkat çeken Nurdağ’lı vatandaşlar, Belediye Başkanları Ökkeş Kavak’ın biran önce serbest bırakılmasını ve görevinin başına dönmesini istediklerini ifade ediyorlar.

Nurdağı’nın kasaba olduğu dönemden buyana yapılan Binaların yıkıldığına dikkat çeken vatandaşlar, Yıkılan binalarda Belediye Başkanımızın ne günahı var? Eğer yıkılan binalarla ilgili belediye başkanları sorumlu ise Tüm bu il ve ilçelerin başkanlarına neden böyle bir işlem yapılmadı?

Ökkeş Kavak başkanımız kendi belediye başkanlığı döneminde hiçbir inşaat yapmamıştır. Kamuoyunda yıkılan binaların bazılarının müteahhidi olan Yunus Kaya’nın üzerinden yapılan baskılar sonrasında Belediye Başkanımızın tutuklanmasını doğrusu anlamakta zorlanıyoruz. Başkanımız Ökkeş Kavak üzerinden yapılan siyasi Linç biran önce ortadan kaldırılsın. Nurdağı halkı daha fazla öksüz bırakılmasın. Bizler biran önce yaralarımızın sarılmasını ve ilçemizin yarım kalan hizmetlerinin hızlı bir şekilde yapılmasını istiyoruz” Şeklinde konuştular.

KAVAK’TAN AÇIKLAMA

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ise deprem sonrasında yaptığı açıklamada;

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

Yaralılarımıza da acil şifalar dilerim. Bu felakette Nurdağı İlçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde 1997 yılında aile ve yakın akrabalarımın el birliği ile yapılan binanın yıkılması sonucu birinci dereceden yakınlarımdan 10 kişi hayatını kaybetmiştir.

Söz konusu binanın yapımında bulunmadığım bu binanın daha sonra ruhsatı vergi mükellefi olmam dolayısıyla benim üzerime çıkarılmıştır.

Bu durum sadece yakınlarımın ricası üzerine olmuştur. Bu binadan dolayı şüpheli sıfatıyla ifadem alınmış olup, henüz delillerin toplanmaması nedeniyle tutuklanmama karar verilmiştir.

Ancak henüz yıkım sebebi belli olmamakla birlikte soruşturmanın tamamlanması ile söz konusu binanın yapımında herhangi bir demir eksikliği veya yanlış kum kullanımının olmadığı anlaşılacaktır.

Öyle ki belirttiğim üzere söz konusu bina akrabalarım arasında oturmak için yapılan binadır. Kaldı ki bina benim tarafımdan yapılmamış olup, bağımsız bölüm sakinlerine sorulduğunda da gerçek durum ortaya çıkacaktır.

Göreve geldiğim tarihten sonra herhangi bir şekilde müteahhitlik yapmadığım gibi müteahhitlik yapan kişi ve kuruluşlarla da ticari anlamda bir işbirliğim ve ortaklığım da bulunmamaktadır.

Nurdağı’ndaki müteahhitlerle ilgili yapılan soruşturmalarla tutuklanmam arasında da herhangi bir ilişki ve bağlantı bulunmamaktadır.

Belirtmem gerekir ki söz konusu soruşturmanın görevimle ilgisi ve alakası yoktur.

Belediye Başkanlığım döneminde kurumumuzun ilgili birimince ruhsat verilen binalarda bir can kaybı ve yıkım olmamıştır.

Belediye başkanlığı görevim ile ilgili şüpheli veya herhangi bir sıfatla hakkımda açılan bir soruşturma da bulunmamaktadır.

Hal böyle iken; söz konusu felakette meydana gelen yıkım sonrası can kayıplarımız ve yaralılarımızın acısını yaşarken bir kısım art niyetli kişilerin gerek sosyal medya ve gerekse yazılı basında algı operasyonu yaparak şahsım hakkında yalan haber ve iftiralarda bulunduğu görülmektedir.

Bu art niyetli kişilerle ilgili yasal haklarımı kullanarak suç duyurusunda bulunacağımı ve bu kişilerden Yüce Türk Adaleti önünde hesap soracağımın bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyururum.” Demişti.

 

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL