Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika

NURDAĞINDA HIRSIZLAR KOL GEZİYOR

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında Nurdağı’nda hırsızlar kol gezerek her gün bir yada birkaç yerde hırsızlık yapıyorlar. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem öncesinde neredeyse hiç hırsızlık..

NURDAĞINDA HIRSIZLAR KOL GEZİYOR

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında Nurdağı’nda hırsızlar kol gezerek her gün bir yada birkaç yerde hırsızlık yapıyorlar.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem öncesinde neredeyse hiç hırsızlık vakasının yaşanmadığı Nurdağında deprem sonrasında hırsızlık vakalarının ardı arkası kesilmek bilmezken, ilçede hırsızlar adeta kol geziyorlar.

6 Şubat depremi sonrasında bir çok vatandaşın ev ve işyerinin agır hasarlı ve orta hasarlı olması dolayısıyla insanlar ev ve işyerlerinden uzaklaşmak zorunda kalırken bunu fırsat bilen hırsızlar şehrin  en hareketli bölgelerinde bile çok rahat bir şekilde hırsızlık yapmaya devam ediyorlar.

Her gün bir veya birkaç ev ve işyerine giren hırsızlar ne bulurlarsa alıp gidiyorlar.

Yaşanan  Hırsızlık olaylarından rahatsızlığını dile getiren vatandaşlar Nurdağı ilçe Emniyet Amirliğini ve İlçe jandarma komutanlığı ekiplerini hırsızlık olaylarına karşı daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet ederken, Yaşanan Hırsızlık olaylarının bitmesi için bir taraftan devriye sisteminin daha sık atılması gerektiğini diğer taraftan ise Hurdacılık ve İkinci el eşya alım satımı yapan yerlerin denetlenmesi gerektiğini ifade ettiler.

Hırsızların çaldıkları malzemeleri çalınan malzemenin durumuna göre ya ikinci el eşya alan insanlara sattıklarını, yada hurdacılara sattıklarını ifade eden vatandaşlar Eğer Güvenlik güçleri ikinci el eşya alım satımı yapan kişiler ile Hurdacılık yapan işyerlerine sıkı denetim yapar ve gelen malların kim tarafından getirildiği, ne zaman getirildiği gibi bilgilerin kayıtlarının tutulmasını zorunlu hale getirir ve ilçe dışına çıkan hurdalara denetim sıklaştırırlarsa bu olaylar büyük oranda çözümlenir şeklinde konuştular.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL