Örnek Resim

ÖZGÜR BASIN VAZGEÇİLMEZ DEĞERİMİZDİR

Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, Özgür Basının Türk Milletinin ve Zafer Partisinin Vazgeçilmez değeri olduğunu ifade ederek, 3 Mayıs dünya basın özgürlüğü gününü kutladı. Kendisinin daha..

ÖZGÜR BASIN VAZGEÇİLMEZ DEĞERİMİZDİR

Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, Özgür Basının Türk Milletinin ve Zafer Partisinin Vazgeçilmez değeri olduğunu ifade ederek, 3 Mayıs dünya basın özgürlüğü gününü kutladı.

Kendisinin daha çocuk denecek yaşlarda Basın camiası ile tanıştığını, ailesinin Basın sektöründe Yıllarca Hizmet ettiğini ifade eden Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü günü tüm Basın mensuplarımıza kutlu olsun dedi.

1994 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan bir karar doğrultusunda,  3 Mayıs tarihi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” olarak kutlanmaktadır. Ayrıca Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Ülkemiz özelinde Anayasamız ile basın özgürlüğü güvence altına alınmıştır. Diyen Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç , Basın; bireyin ve toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda, haber alma, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülke yararına kamuoyunun duygu ve düşüncelerini objektif olarak yansıtmasına, insan hakları ile temel hak ve özgürlüklerin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Hepimiz biliyoruz ki, basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Tarafsız ve objektif bir biçimde haber ve bilgi akışı sağlayarak toplumu aydınlatma ve doğru bilgilendirme görevi yapmaktadır. Önemli bir kamu hizmeti niteliğindeki bir görevi yerine getirmektedir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın, Milletin müşterek sesidir.” sözü bu manada anlamlıdır. Basının görevini özgürce yapabilmesi ve yaptığı görevin amacına ulaşmasında, hiç kuşkusuz basın hürriyetinin büyük önemi bulunmaktadır. Elbette basınımız bu görevini yaparken; gerçeklik, güncellik, kamu yararı ve özle biçim arasındaki denge unsurlarını da gözetmek zorundadır. Dedi.

Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç , Gazetecilik mesleğinin saygınlığının çok daha ileriye taşınması; özgür bir medya ortamında, etik değerlerin, dürüstlüğün temel misyon haline geldiği bir yayıncılık anlayışı ile mümkündür. Toplumun bilgi edinme hakkı için mücadele eden basınımızın önünün açılması için ekonomik özgürlüğün kazanılması da son derece önemlidir.
Demokrasinin, çok sesliliğin ve özgürlüklerin gelişmesinde değerli bir işlevi olan basın mensuplarımıza, bu günlerde her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Biliyoruz ki, kamuoyunun ve toplumun hızlı, tarafsız ve doğru haber alma hakkını temin etmek, demokrasilerin en belirgin özelliklerinden biridir. Ülkemizde; 1982 Anayasası ve de Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile basının özgür olduğu hüküm altına alınmıştır.

Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç , Zorlu süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde; basın mensuplarımızın büyük bir sorumluluk üstlendiğini, zorlu şartlar altında da olsa habercilik yapmaya çalıştıklarını, her türlü engellemeye göğüs gerdiklerini ifade ederek,

Bu duygu ve düşüncelerle; çok zorlu şartlarda kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak adına ilimizde büyük bir özveriyle Görev yapamaya çalışan, Geçmişte benimde mensubu olmakla gurur duyduğum yerel, yaygın, yazılı, görsel, işitsel ve İnternet haberciliği mecrasında  görevlerini sürdüren tüm basın mensuplarımızın, “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutluyorum, kendilerine başarılar diliyorum. Aile bireyleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk içinde, nice başarılı yıllar temenni ediyor, en içten saygılarımı sunuyorum” dedi.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL