Örnek Resim

ŞATIRHÖYÜK’LÜ KIZLAR TARİH YAZIYOR

Nurdağı ilçemize bağlı kırsal mahallelerimizden olan Şatırhöyük ortaokulu Kız Hentbol takımındaki Kızlar elde ettikleri başarılarla tarih yazmaya devam ediyor. Nurdağı Şatırhöyük Ortaokulunda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Başer Ocak, öğrencilerin..

ŞATIRHÖYÜK’LÜ KIZLAR TARİH YAZIYOR

Nurdağı ilçemize bağlı kırsal mahallelerimizden olan Şatırhöyük ortaokulu Kız Hentbol takımındaki Kızlar elde ettikleri başarılarla tarih yazmaya devam ediyor.

Nurdağı Şatırhöyük Ortaokulunda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Başer Ocak, öğrencilerin ailelerini ikna ederek kurduğu  kız hentbol takımı Hakkari’de Yıldızlar Hentbol yarı final mücadelesinde grup birincisi olarak çıkıp, Şanlıurfa’da düzenlenecek final maçlarına ilimizi temsil etme hakkı kazandılar.

Nurdağına bağlı Şatırhöyük Ortaokulu’na 2 yıl önce müdür olarak atanan beden eğitimi öğretmeni Başer Ocak tarafından, okuldaki kız çocuklarının derslere daha çok ilgi göstermesi ve okula devamlılığını sağlamak için hentbol takımı kuruldu. Çocuklarının hentbol oynamasına izin vermeyen ailelerle tek tek görüşen Ocak, aileleri ikna ettikten sonra öğrencilere eğitim vermeye başladı. Gaziantep Valiliği’nin desteğiyle aldığı forma ve toplar ile okulun bahçesinde hentbol eğitimi veren Başer Ocak’ın takımı Nurdağındaki Kurumlarında destekleri ile  kentteki okullar arası müsabakada il birincisi oldu. Bu başarı ile birlikte Hakkari’de düzenlenen 2021-2022 Yıldızlar Kız Hentbol müsabakasına katılan Başer Ocak ve ekibi yarı finale yükseldi.

Kız takımı, katılmaya hak kazandığı ve 9-12 Mart’ta Şanlıurfa’da düzenlenecek 2021-2022 Yıldız Kız Hentbol Türkiye yarı finalinde başarılı olmayı amaçlıyor.

Okul Müdürü Başak Ocak, imkansızlıklara rağmen mücadele ile küçük ve yıldızlarda her iki takımda da elde ettikleri başarıyla il birincisi olduklarını söyledi.

Hakkari’deki maça eksik çıkmalarına rağmen 2021-2022 Yıldızlar Kız Hentbol yarı finaline gitmeye hak kazandıklarını ifade eden Ocak, şunları kaydetti:

“İnşallah gelecek hafta Şanlıurfa’da yapılacak olan Türkiye şampiyonası yarı final grup birinciliği müsabakalarında ilimizi, ilçemizi, okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Bu yılki hedefimiz Türkiye yarı finaliydi. Bu hedefimizi gerçekleştirdik. Küçüklerde il birinciliği, yıldızlarda il derecesi yapmaktı. Bu hedeflerimize ulaştık.”

Takım kaptanı ve 7. sınıf öğrencisi Hamide Halil, hentbolle yeni bir hayata başlangıç yaptıklarını ifade ederek, “Biz kızlar olarak kendimize güvenemiyorduk ama hentbol sporuyla kendimize güvenimiz daha da arttı. Ailelerimiz de önce başarılı olacağımıza inanmıyorlardı ama gayret ettik, çalıştık ve başardık. Hedefimiz yarı finali kazanıp grup birinciliği alarak Türkiye şampiyonu olmak.” dedi.

Nurdağı Halk Eğitim Müdürü Zeki Göçer de öğrencileri tebrik ederek Şanlıurfa’da yapılacak olan maçta başarılar diledi.

Şanlıurfa’da yapılacak Yıldız Kızlar Hentbol Türkiye Finallerine hazırlanan öğrenciler, 5 gün okulda antrenman yaparken, aynı zamanda çiftçilik ile uğraşan ailelerine de yardım ediyorlar. Hentbol ile tanıştıktan sonra kendileri için yeni bir hayat başladığını ifade eden takım kaptanı Hamide Halil, “Hocamız okula gelmesiyle hentbol ile tanıştık. Bizim için ondan sonra yeni bir hayat başladı. Kızlar olarak kendimize güvenimiz hentbol ile arttı. Okulda 5 gün antrenman yapıyoruz. Evlerimizde bahçe işlerine yardım edip, hayvan otlatırken dahi antrenman yapıyoruz. Hepimizin hedefi Türkiye şampiyonu olmak ve spor  lisesine gitmek” dedi.

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL