Örnek Resim
Dünya Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

SUUDİ ARABİSTAN PRENSESİ LAMİA BİNT MAJİD AL SAUD,  NURDAĞI’NDA DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi ziyaret ve Temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Suudi Arabistan Prensesi ve BM Habitat İyi Niyet Elçisi Lamia bint Majid Al Saud, Nurdağı’nda Depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi…

SUUDİ ARABİSTAN PRENSESİ LAMİA BİNT MAJİD AL SAUD,   NURDAĞI’NDA DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi ziyaret ve Temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Suudi Arabistan Prensesi ve BM Habitat İyi Niyet Elçisi Lamia bint Majid Al Saud, Nurdağı’nda Depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi.

Bir dizi ziyaret ve Temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Suudi Arabistan Prensesi ve BM Habitat İyi Niyet Elçisi Lamia bint Majid Al Saud, Nurdağı’nda Depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi. “Türkiye ve Birleşmiş Milletler arasındaki çalışmaların devam edeceğini belirtmek istiyorum. Mutlu olun ve güçlü olun.” dedi.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere kente gelen Prenses Lamia bint Majit Al Saud, ilk  olarak Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Gaziantep Valisi Kemal Çeber ile görüşen Al Saud, daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir araya geldi.

Burada yaptığı görüşmesinde Şahin’i Suudi Arabistan’a davet etti. Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Prenses daha sonra 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçesine geçti.

NURDAĞI’NDA DEPREMZEDELERLE GÖRÜŞTÜ

Suudi Arabistan Prensesi ve Birleşmiş Milletler (BM) Habitat İyi Niyet Elçisi Lamia Bint Majid Al Saud, depremin vurduğu Nurdağı ilçesini ziyaret etti.

Buradaki konteyner kentte kalan depremzedeler ile bir araya gelen Al Saud, bölgede yürütülen çalışmalar ve son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Çocuklarla oyunlar oynadı

Vatandaşlarla görüşmelerinin ardından Sosyal girişimcilik merkezlerini de ziyaret eden Al Saud, kadınların yaptığı el işlemesi ürünleri inceledi, çocuklarla oyunlar oynadı.

Prenses Al Saud, bölgeye ziyaretinden dolayı büyük bir şeref duyduğunu belirterek, Türkiye ve Birleşmiş Milletler arasındaki çalışmaların devam edeceğini söyledi.

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK, MUTLU VE GÜÇLÜ OLUN”

Suudi Arabistan Prensesi ve Birleşmiş Milletler (BM) Habitat İyi Niyet Elçisi Lamia Bint Majid Al Saud,

Duygusal olduğum için şu an konuşmakta zorlanıyorum. Devletimizin burada yaptıklarını görmek, birlikte yapılan çalışmaları görmek beni çok mutlu etti. Bugün burada gördüklerim bana aslında kişisel olarak insanların geçmişteki hayatlarına, normal hayatlarına dönmekte ne kadar istekli olduklarını gösterdi.
Bu hem dünyanın hem de burası için çalışma motivasyonumu bir kez daha artırdı. Buradaki herkese, her birinize beni burada ağırladığınız için bana evlerinizi açtığınız için teşekkür ediyorum. Türkiye ve Birleşmiş Milletler arasındaki çalışmaların devam edeceğini belirtmek istiyorum. Mutlu olun ve güçlü olun.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL