Örnek Resim

VALİ ÇEBER’DEN GAZETECİ BİLGİÇ’E TEŞEKKÜR

Nurdağı Gazetesi ve İslahiye’nin Sesi Gazetesi Genel Yayın müdürü Abdullah Bilgiç, Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere İslahiye’ye gelen Gaziantep Valisi Kemal Çeber’e Çay sokağı projesinin durumunu sordu. Gazeteci..

VALİ ÇEBER’DEN GAZETECİ BİLGİÇ’E TEŞEKKÜR

Nurdağı Gazetesi ve İslahiye’nin Sesi Gazetesi Genel Yayın müdürü Abdullah Bilgiç, Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere İslahiye’ye gelen Gaziantep Valisi Kemal Çeber’e Çay sokağı projesinin durumunu sordu.

Gazeteci Abdullah Bilgiç, Sayın Valim Öncelikle Rize Valiliği Yapmış olduğunuz dönemde  Rize Valiliği Öncülüğünde Çaykur Çay işletmeleri işbirliği ile Çay üreticilerinin katılımı ile  Nurdağı İlçemize Yardım için düzenlemiş olduğunuz Çay sokağı projesinden dolayı size Şahsım, Gazetemiz ve bölge halkımız adına teşekkür ederim.  Projesi başlattınız belli bir aşama kaydedildi arkasından siz Gaziantep Valisi oldunuz Projenin şuan ki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz? Dedi.

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, öncelikle  Rize Valiliğim döneminde başlattığımız bu projeyi takip etmeniz ve proje hakkında göstermiş olduğunuz hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum.

RİZE’NİN KALBİ BURADA ATIYOR

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrasında biz Rize Valiliği olarak yaptığımız çalışma sonrasında Çaykur Çay işletmeleri genel Müdürlüğü ve çay üreticileri ile yaptığımız görüşmelerde gördük ki Rize’nin kalbi burada atıyor.

Günlerce Deprem bölgesinde yaşanan Tüm insanlarımız için dua ettik, imkanlarımız ölçüsünde yardım yapmaya çalıştık daha önemlisi ise kalıcı yardımlar yapabilmekti. Bunun için’de halkımızla işbirliği içerisinde Çay sokağı projesini hayata geçirdik. Proje hapsamında elde edilen Gelir ile Gaziantep, Hatay ve Adıyaman bölgelerinde kalıcı konutlar yapmayı düşünüyorduk. Daha sonra benim Gaziantep Valiliğine atanmamın ardından yerime görevi devralan arkadaşımız Projenin Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde hayat bulmasının daha doğru olacağı yönünde bir görüş ifade etmişti.

Kasım ayı sonu gibi Proje kapsamında toplanan bağışlar netleşir ve sayın valimiz ona göre gerekli açıklamayı yapar. Buradan elde edilen gelirle deprem bölgesinde yapacağımız konutlardaki apartmanlara Rize’nin ilçelerinin adlarının verilmesini düşünüyorduk Bu doğrultuda çalışmanın tamamlanacağını düşünüyorum dedi.

İLGİLİ MAKAMLARA İLETECEĞİZ

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Toplu yaşam alanı olarak kullanılan Konteyner kentlerdeki elektrik ve suyun ücretsiz oluşu, bireysel konteyner ve diğer depremzedelerde ücret alınmaması konusundaki talepleri ilgili makamlara ileteceklerini söyledi.

Bir dizi Ziyaret ve Temaslarda bulunmak üzere İslahiye’ye gelen ve Burada muhtarlar ile buluşan Gaziantep Valisi Kemal Çeber Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Bilgiç tarafından kendisine iletilen,  İlçemizde toplu yaşam alanı olarak yapılan Konteyner kentlerde Elektrik, Su bedava, Buradaki insanlara bir çok konuda yardım yapılıyor, ama aynı şekilde depremde evi yıkılmış, buna rağmen Toplu yaşam alanlarında kalmayıp kendi evinin bahçesine koyduğu Konteynerlerde yaşayan, yada köylerde evi yıkılıp evinin bahçesine konulan konteynerlerde yaşayan vatandaşlarımızdan Elektrik, su parası alınmasının yanında bir çok yardım danda yararlanamıyorlar bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması ve Deprem mağdurları arasında yeni mağdurlar yaratılmasının engellenmesi bölgemizin öncelikli sorunudur bu konuda bir çalışmanız var mı ? sorusuna karşılık  Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Bu sorun Yalnızca Gaziantep’te değil, depremden etkilenen 11 ilde yaşanan ortak bir sorundur. Toplu yaşam alanı olarak yapılan yerlerde Elektrik ve su bedelleri devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Bunun dışındaki alanlarda ise böyle bir uygulama bulunmamaktadır. Ancak biz halkımızdan bize bu konuda gelen talepleri ilgili mercilere ileteceğiz” dedi.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL