Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

NURDAĞINDA 2 BİN 909 KONUTUN İNŞASI DEVAM EDİYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen  Nurdağında 400’ü köy evi olmak üzere, 2 bin 909 konutun inşasının devam ettiğini bildirdi. Nurdağı’nda yapılacak olan konutların..

NURDAĞINDA 2 BİN 909 KONUTUN İNŞASI DEVAM EDİYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen  Nurdağında 400’ü köy evi olmak üzere, 2 bin 909 konutun inşasının devam ettiğini bildirdi.

Nurdağı’nda yapılacak olan konutların hızla yükseldiğini belirten Özhaseki, bölgenin yöresel mimarisine uygun olarak yapılan konutların kaba inşaatının tamamlandığını ve duvar ve çatı imalatlarına geçildiğini açıkladı. Yapılan konutların 118’i 2+1, 338’i ise 3+1 şeklinde inşa ediliyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde 400’ü köy evi olmak üzere, 2 bin 909 konutun inşasının devam ettiğini bildirdi.

Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 6 Şubat depremlerinden etkilenen Nurdağı ilçesindeki kalıcı konut çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Depremden en çok etkilenen ilçelerden Nurdağı’nda konutların hızla yükseldiğini belirten Özhaseki, şunları kaydetti: “Nurdağı’nda yapmayı planladığımız 400’ü köy evi olmak üzere toplam 2 bin 909 konutumuzun inşasını hızla sürdürüyoruz. Bölgenin yöresel mimarisine uygun olarak yaptığımız, 26 bloktan oluşan 456 konutumuzun ise kaba inşaatını tamamladık. Depremzede kardeşlerimiz hiç merak etmesinler. Sağlam ve güvenli yuvalarını en kısa sürede inşa ederek onlara teslim edeceğiz.”

Bakanlık açıklamasına göre, Nurdağı’nın Bademli Mahallesi sınırları içerisinde radye temel ve tünel kalıp sistemi ile bölgenin mimarisine uygun yapılan ve kaba inşaatı tamamlanan konutlarda, duvar ve çatı imalatlarına geçildi. Yatay mimariye uygun yapılan konutların 118’i 2+1, 338’i ise 3+1 şeklinde inşa ediliyor.

NURDAĞI’NDA 456 KONUTUN KABA İNŞAATI TAMAMLANDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde 26 bloktan oluşan 456 konutun kaba inşaatının tamamlandığını duyurdu. Özhaseki, depremden en çok etkilenen ilçelerden biri olan Nurdağı’nda toplam 2 bin 909 konutun inşasının hızla devam ettiğini belirtti. Bölgenin yöresel mimarisine uygun olarak yapılan konutlar, depremzede kardeşlere sağlam ve güvenli bir yaşam sunmayı hedefliyor.

ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziantep’in Nurdağı içesinde 26 bloktan oluşan 456 konutun kaba inşaatının tamamlandığını duyurdu.

Bakan Özhaseki, deprem bölgesindeki kalıcı konutlarla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Özhaseki, depremden en çok etkilenen ilçelerden Nurdağı’nda konutların hızla yükseldiğini belirterek, “Nurdağı’nda yapmayı planladığımız; 400’ü köy evi olmak üzere toplam 2 bin 909 konutumuzun inşasını hızla sürdürüyoruz. Bölgenin yöresel mimarisine uygun olarak yaptığımız, 26 bloktan oluşan 456 konutumuzun ise kaba inşaatını tamamladık. Depremzede kardeşlerimiz hiç merak etmesinler. Sağlam ve güvenli yuvalarını en kısa sürede inşa ederek onlara teslim edeceğiz” dedi.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL